Tüm sektörülere yönelik İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütülen çalışmalar, yasal anlamda sektördeki işverenlere ağır yükümlülükler getirmektedir.

Haziran 2012 de çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre iş sahaları” çok tehlikeli-tehlikeli-az tehlikeli olarak gruplanmıştır.

01 Temmuz 2016 dan itibaren “az tehlikeli gruba dahil iş grupları, 1 sigortalı çalışan dahi olsa” İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili hizmet alma yükümlülüğünde olacaktır.

Bugüne kadar olan denetimler çok tehlikeli (inşaat, fabrika vs) gruplarda yoğunlaşmıştır.
Fakat 1 Temmuz itibari ile denetimler bilgisayar ortamında yapılıp ağır cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Örneğin: İş Güvenlik Uzmanı ve İşyeri Hekimi görevlendirmemek 6500+6500=13000 TL/AY

Adana da ve Mersin’ de pek çok büyük projede görev alan SARP OSGB nin dahil olduğunuz meslek grubu,tehlike sınıfı ve işçi sayısına göre çok avantajlı hizmetleri mevcut olup, tarafımızdan pekçok dernek ve oda üyelerine de toplu hizmet uygulaması yapılmaktadır.

Size en kaliteli hizmet sunmak isteyen SARP OSGB olarak, bu konuda sizi aydınlatmamız için 0 506 138 98 35 no'lu telefondan arayıp ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.